AUKTIONER

Här hittar du aktuella auktioner där vi kommer att visa ett urval av objekten förekommande vid varje auktion. Välj önskad auktion nedan.

Bud kan lämnas via webbsidan och det går även bra att skicka e-post eller att ringa på 0920-15800, 070-551 58 08 eller 070-554 46 04
Mats framför Melderstein bruksherrgård

[113]

Teckning Einar Wallqvist

Utrop: 300 SEK

Lägg bud på Teckning Einar Wallqvist (113)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[125]

Akvarell Einar Wallqvist - 78

Utrop: 500 SEK
Klubbat pris: 550.

Lägg bud på Akvarell Einar Wallqvist - 78 (125)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[126]

Akvarell Einar Wallqvist

Utrop: 500 SEK
Klubbat pris: 450.

Lägg bud på Akvarell Einar Wallqvist (126)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[127]

Teckning Einar Wallqvist

Utrop: 300 SEK

Lägg bud på Teckning Einar Wallqvist (127)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[128]

Färglitografi nr 193 / 290 Lasse Åberg

Utrop: 300 SEK
Klubbat pris: 460.

Lägg bud på Färglitografi nr 193 / 290 Lasse Åberg (128)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[239]

Oljemålning signerad Börtner

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 200.

Lägg bud på Oljemålning signerad Börtner (239)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[240]

Oljemålning Nils Landselius

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 100.

Lägg bud på Oljemålning Nils Landselius (240)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[241]

Oljemålning Gösta Henning

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 50.

Lägg bud på Oljemålning Gösta Henning (241)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[242]

Oljemålning A Field Johnson 1982

Utrop: 200 SEK

Lägg bud på Oljemålning A Field Johnson 1982 (242)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[243]

Oljemålning landskap med lada

Utrop: 100 SEK
Klubbat pris: 50.

Lägg bud på Oljemålning landskap med lada (243)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[244]

Oljemålning A Field Johnson

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 50.

Lägg bud på Oljemålning A Field Johnson (244)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[245]

Oljemålning G Börtner

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 320.

Lägg bud på Oljemålning G Börtner (245)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[246]

Oljemålning sjöfåglar signerad Carl Ivar

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 400.

Lägg bud på Oljemålning sjöfåglar signerad Carl Ivar (246)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[247]

Oljemålning

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 50.

Lägg bud på Oljemålning (247)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[248]

Akvarell Assar Johansson

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 300.

Lägg bud på Akvarell Assar Johansson (248)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[249]

Akvarell G Börtner

Utrop: 100 SEK

Lägg bud på Akvarell G Börtner (249)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[250]

Akvarell osignerad

Utrop: 100 SEK
Klubbat pris: 150.

Lägg bud på Akvarell osignerad (250)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[251]

Akvarell Nils Peters 1957

Utrop: 100 SEK
Klubbat pris: 260.

Lägg bud på Akvarell Nils Peters 1957 (251)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[252]

Akvarell osignerad

Utrop: 100 SEK

Lägg bud på Akvarell osignerad (252)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[262]

Oljepastell Uno Vallman 1951 49 x 61 ( följerätt )

Utrop: 1500 SEK
Klubbat pris: 2400.

Lägg bud på Oljepastell Uno Vallman 1951 49 x 61 ( följerätt ) (262)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[274]

Olja målarattelje

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 50.

Lägg bud på Olja målarattelje (274)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[279]

Oljemålning Ritola

Utrop: 200 SEK

Lägg bud på Oljemålning Ritola (279)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[307]

Oljemålning efter Linn Fernström 80 x 99

Utrop: 500 SEK
Klubbat pris: 350.

Lägg bud på Oljemålning efter Linn Fernström 80 x 99 (307)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[312]

Glasmålning sekelskiftet

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 100.

Lägg bud på Glasmålning sekelskiftet (312)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[320]

akvarell osignerad 1800 tal

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 100.

Lägg bud på akvarell osignerad 1800 tal (320)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[321]

Akvarell porträtt signerat Lindau 1918

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 50.

Lägg bud på Akvarell porträtt signerat Lindau 1918 (321)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[322]

Collage tusch Hans Fritzdorf

Utrop: 200 SEK

Lägg bud på Collage tusch Hans Fritzdorf (322)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[323]

Akvarell porträtt Rickard Wagner osignerat + guldram

Utrop: 200 SEK

Lägg bud på Akvarell porträtt Rickard Wagner osignerat + guldram (323)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[324]

5 st grafiska blad Hans Oswald

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 200.

Lägg bud på 5 st grafiska blad Hans Oswald (324)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[338]

Oljemålning landskap R Lundmark

Utrop: 200 SEK
Klubbat pris: 260.

Lägg bud på Oljemålning landskap R Lundmark (338)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[340]

Jättemålning Sune Bergman Kalix 121 x 271 ( lagning )

Utrop: 1000 SEK
Klubbat pris: 1150.

Lägg bud på Jättemålning Sune Bergman Kalix 121 x 271 ( lagning ) (340)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

[341]

Textiltavla

Utrop: 200 SEK

Lägg bud på Textiltavla (341)

NamnE-postTelefon

Adress

Bud/meddelande

Denna auktion är slut